Afdelingen

Afdelingen

Per grote verzekeringstak telt Assuralia een afdeling waarin de aangesloten ondernemingen, die de betrokken tak beoefenen, vertegenwoordigd zijn.

In elke afdeling wordt een afdelingsvergadering samengesteld die zich ontfermt over de problemen met betrekking tot de beoefende tak.

In een afdelingsvergadering zetelen een voorzitter, een ondervoorzitter, een lid van het directiecomité en vertegenwoordigers van de ondernemingen die de betrokken tak uitoefenen en erin wensen vertegenwoordigd te zijn. Bovendien kan een afdelingsvergadering commissies in het leven roepen.

Voor bepaalde onderwerpen kan er een meer technische onderverdeling gemaakt worden wanneer de kenmerken van de verzekeringsmarkt dat verantwoorden. Zo is er een scheiding tussen eenvoudige risico's en speciale risico's voor de brandverzekering. Daaronder kunnen dan weer werkgroepen ad hoc opgericht worden.

Afdeling Leven

Voorzitter

Jean-Michel Kupper (AG Insurance)

Ondervoorzitter

Werner Van Steen (KBC Verzekeringen)

Leden leven individueel

  • Luc Bal (Baloise Belgium)
  • Paul Bonroy (Allianz Benelux)
  • Karel Coudré (AXA Belgium)
  • Christiaan De Geyter (NN Insurance Belgium)
  • Wim Delplace (Dela Verzekeringen)
  • Bart Depaemelaere (ERGO Insurance NV)
  • Mathieu Desmet (CPH Life)
  • David Destappes (P&V Verzekeringen)
  • Tom De Troch (Federale Verzekering)
  • Catherine Detienne (Generali Belgium)
  • Henri Dewanckele (Securex Leven)
  • Frank Ingelbrecht (FIDEA)
  • Ahmed Mammou (Cardif Assurance Vie)
  • Valérie Neyrinck (Ethias)
  • Nancy Ruys (Argenta Assuranties N.V.)
  • Filip Torfs (KBC Verzekeringen)
  • Eric Vanbrusselen (AG Insurance)
  • Hans Van Campfort (Patronale Life NV)
  • Sigrid Van Geet (Crelan Insurance)
  • Koen Van Gorp (Delta Lloyd Life)
  • Erwin Van Noten (Belfius Verzekeringen)
  • Jan Vervoort (P&V Verzekeringen)

Leden leven collectief

  • Johan Camp (ERGOInsurance NV)
  • Michel De Bolle (NN Insurance Belgium)
  • Catherine Detienne (Generali Belgium)
  • Philippe Engelen (Federale Verzekering)
  • Marc Higny (AG Insurance)
  • Johan Lamotte (KBC Verzekeringen)
  • Nancy Loos (Baloise Belgium)
  • Chloe Mertens (FIDEA)
  • Joclyne Posti (AXA Belgium)
  • Catherine Santos Pina (Securex Leven)
  • Marianne Smeets (Ethias)
  • Nancy Ruys (Argenta Assuranties NV)
  • Kathleen Van den Eynde (Allianz Benelux)
  • Ferdy Van der Borght (Belfius Verzekeringen)
  • Mario Van Dyck (Patronale Life N.V.)
  • Koen Van Gorp (Delta Lloyd Life)
  • Jan Vervoort (P&V Verzekeringen)
Voorzitter technische commissie Leven individueel

Werner Van Steen (KBC Verzekeringen)

Voorzitter technische commissie Leven collectief

Koen Depaemelaere (AXA Belgium)

Afdeling Gezondheid

Voorzitter

Emmanuel de Talhouët (DKV Belgium)

Ondervoorzitter

Annick Maenhoudt (AG Insurance)

Leden

  • Eliane Ceuppens (Baloise Belgium)
  • Karel Coudré (AXA Belgium)
  • Bart Daniëls (Allianz Benelux)
  • Christian De Geyter (NN Insurance Belgium)
  • Koen De Moor (Justitia)
  • Henri Dewanckele (Securex Leven)
  • Nadine Goetschalckx (Inter Partner Assistance (Inter Partner Assistance))
  • Frédéric Gosselin (P&V Verzekeringen)
  • Birgit Hannes (DKV Belgium)
  • Frank Ingelbrecht (FIDEA)
  • Carine Jolimont (Generali Belgium)
  • Erik Lauwers (KBC Verzekeringen)
  • Annick Maenhoudt (AG Insurance)
  • Pascale Prud'homme (Delta Lloyd Life)
  • Danny Smets (Ethias)
  • David Van Assche (Argenta Assuranties N.V.)
  • Marc Van den Bosch (Belfius Verzekeringen)
  • Jan Vervoort (Vivium)

Afdeling Motorrijtuigen

Voorzitter

Luc Kranzen (Ethias)

Ondervoorzitter

Kurt Van Bruysel (AXA Belgium)

Leden

  • Lieven Brabanders (TVM Belgium)
  • Danielle Brabandts (ASCO Continentale Verzekeringen)
  • Gisèle Decoster (Optimco)
  • Dany Demaret (P&V Verzekeringen)
  • Wouter De Smet (FIDEA)
  • Laurent Leclercq (Allianz Benelux)
  • Benjamin Paroni (Partners Verzekeringen)
  • Steven Rouquart (Federale Verzekeringen)
  • Herman Strobbe (Generali Belgium)
  • Guy Van Aken (NN Insurance Services Belgium)
  • Ann Van Bleyenbergh (Baloise Belgium)
  • Pascal Van Calster (Argenta Assuranties N.V.)
  • Veerle Van Cauwenberg (KBC Verzekeringen)
  • Dirk Van Elewyck (AMLIN Insurance SE)
  • Marc Vandeborne (Ethias)
  • Michel Vanhaeren (Belfius Verzekeringen)
  • Ario Van Houteghem (Alpha Insurance)
  • Koen Verdoodt (AG Insurance)
Voorzitter van de Technische commissie

Michel Vanhaeren (Belfius Verzekeringen)

Afdeling Brand- en zaakschadeverzekeringen

Voorzitter

Stéphane Slits (AXA Belgium)

Ondervoorzitter

Bertrand Roosen (AG Insurance)

Leden

  • Vito Bivacco (NN Insurance Services Belgium)
  • Bastiaan Blommé (Argenta Assuranties N.V.)
  • Geert Buyck (Baloise Belgium)
  • Bernard Defraene (AG Insurance)
  • Frédéric Melle (Belfius Assurances)
  • Wouter De Smet (FIDEA)
  • Benoit Dessain (Allianz Benelux)
  • Wouter Heijlen (ASCO Continentale Verzekeringen)
  • Pascal Jacobs (P&V Verzekeringen)
  • Frédéric Melle (Belfius Verzekeringen)
  • Geert Morris (Ethias)
  • Luc Nijs (KBC Verzekeringen)
  • Sylvie Pütz (AXA Belgium)
  • Olivia Remy (Generali Belgium)
  • Patrick Rigaux (Federale Verzekering)
  • Julie Smets (Partners Verzekeringen)
  • Marie-Paule Stevens (CDA)
  • Ario Van Houteghem (Alpha Insurance)

Voorzitter van de commissie Speciale Risico's

Pascal Jacobs (P&V Verzekeringen)

Voorzitter van de commissie Eenvoudige Risico's

Luc Nijs (KBC Verzekeringen)

Afdeling Arbeidsongevallen

Voorzitter

Wilfried Neven (Allianz Benelux)

Ondervoorzitter

Marc Euben (KBC Verzekeringen)

Leden

  • Annemie Callebaut (Securex Arbeidsongevallen)
  • Wouter De Smet (FIDEA)
  • Geert Hullebroeck (P&V Verzekeringen)
  • Walter Jungbluth (Allianz Benelux)
  • Gust Luyckx (Belfius Verzekeringen)
  • Patrick Michel (Federale  Verzekering)
  • Paul Stinkens (Baloise Belgium)
  • Patrick Van Obergen (AG Insurance)
  • Bart Vanholst (Ethias)
  • Pascal Vermeulen (AXA Belgium)
  • Gerda Verstreken (Generali Belgium)

Voorzitter van de Technische en Financiële commissie

Patrick Van Obergen (AG Insurance)

Voorzitter van de commissie Wetgeving en Prestaties

Françoise Ernault (AXA Belgium)

Voorzitter van de commissie Preventie AO

Walter Jungbluth (Allianz Benelux)

Afdeling Ongevallen gemeen recht

Voorzitter

Patrick Vandoren (KBC Verzekeringen)

Ondervoorzitter

Bertrand Roosen (AG Insurance)

Leden

  • Danielle Brabandts (ASCO Continentale Verzekeringen )
  • Corinne Deleeuw (Zurich Ins. plc – Belgian branch)
  • Lieven Depaepe (AMLIN Insurance SE)
  • Lode Descamps (AG Insurance)
  • Wouter De Smet (FIDEA)
  • Christel Engelen (Generali Belgium)
  • Yves Ghijsels (Federale Verzekering)
  • Valérie Kriescher (Ethias)
  • Fabian Lizée (AXA Belgium)
  • Audrey Meganck (Belfius Verzekeringen)
  • Stéphanie Peeters (AMMA Verzekeringen)
  • Catherine Ramaekers (Allianz Benelux)
  • Christophe Roelandt (Protect)
  • Guy Van Aken (NN Insurance Services Belgium)
  • Pascal Van Calster (Argenta Assuranties N.V.)
  • Donja Vandebroek (KBC Verzekeringen)
  • Johan Van de Velde (P&V Verzekeringen)
  • Liliane Verbeeck (Baloise Belgium)
Voorzitter van de subcommissie BA ondernemingen

Lieven Depaepe (AMLIN Insurance SE)

Voorzitter van de subcommissie Milieu

Denis Blanpain (AXA Belgium)

Afdeling Transport

Voorzitter

Jacques Petit (AIG Europe Limited)

Afdeling Herverzekering

Voorzitter

Luc Boghe (QBE Reinsurance (Europe) Ltd Secura Branch)

Leden

  • Sabine Cave (Sirius International Insurance Corporation, Belgian Branch)
  • Alessandro Ceschia (Münchener Rückversicherungs-Gesellschaft)
  • Bernard Chanteux (QBE Reinsurance (Europe) Ltd Secura Branch)
  • Anne-Marie Cical (Scor Global P&C)
  • David Dubois (RGA International Reinsurance Co Ltd - Branch Office for France)
  • Christophe Heck (Swiss Reinsurance Company Ltd)
  • Annie Laforet (SCOR Global Life)
  • Patrick Teles (MAPFRE RE)

Afdeling Krediet - Borgtocht

Voorzitter

Christophe Cherry (Atradius Crédito y Caución )

Leden

  • Kris Degreef (Compagnie française d'assurance pour le commerce extérieur)
  • Louis-Michel Ernould (Amlin Insurance SE)
  • Geert Goossens (Credendo - Short-Term Non-EU Risks)
  • Eckhard Horst (Credendo - Excess & Surety)
  • Eric Joos (Credendo - Excess & Surety)
  • Bernd Lehmann (Euler Hermes NV)
  • Stefaan Van Boxstael (Credendo - Short-Term Non-EU Risks)
  • Bart Vandergoten (Credendo - Short-Term Non-EU Risks)
  • Jean-Pascal Vialaron (Allianz Benelux)
  • Alice Uwamahoro (Credendo - Excess&Surety)

Afdeling Rechtsbijstand

Voorzitter

Mireille Urlus (ARAG SE Branch Belgium)

Ondervoorzitter

Marnik Vanhaverbeke (AXA Belgium)

Leden

  • Jean-Philippe Cumps (Belfius Verzekeringen)
  • Philippe Dambly (AXA Belgium)
  • Stefanie Debeuckelaere (Federale Verzekering)
  • Ann Demesmaeker (Generali Belgium)
  • Laurent des Brest (Compagnie Française de Défense et de Protection)
  • Hugo Desmeth (Providis)
  • Wouter De Smet (FIDEA)
  • Daphné Franckx (Partners Verzekeringen)
  • Ludovic Gustin (NN Insurance Services Belgium)
  • Nathalie Heymans (Protect)
  • Marc Monnoyer de Galand (ARAG SE Branch Belgium)
  • France Rahier (Ethias)
  • David Van Assche (Argenta Assuranties N.V.)
  • Marc Van der Schoot (Euromex N.V.)
  • Erika Van Dyck (DAS Rechtsbijstand)
  • Vanessa Van Himbeek (KBC Verzekeringen)
  • Katrien Van Roy (Allianz Benelux)
  • Paul Winters (P&V Verzekeringen) 

Afdeling Hulpverlening

Voorzitter

Christophe Marius (Inter Partner Assistance)

Ondervoorzitter

Ilona Van Hemelrijk (AWP P&C (Allianz Global Assistance))

Leden

  • Dany Demaret (P&V Verzekeringen)
  • Philippe Gervais (Europ Assistance)
  • Paul Huysmans (AG Insurance)
  • Jean-Michel Saintenois (Inter Partner Assistance)
  • Luc Vanderreyd (KBC Verzekeringen)
  • Ludwig Vrijens (Ethias)

end faq